UTEKI Крема за околу очи, 10 г

UTEKI Крема за околу очи, 10 г
4.080,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053264C
favorite_border

Опис на производот

 • UTEKI - Јапонска козметика

Uteki Кремата за нега на очите обезбедува чувство на мекост и удобност, добро ја храни тенката кожа на периорбиталната зона.

Комплекс од пет природни Јапонски состојки (Aphanothece Sacrum алги, растворлив колаген, екстракт од зелен чај, ферментиран ориз, екстракт од цвет од Сакура), лецитин и витамин Ц кои работат заедно за да обезбедат ефект на отпуштање, кревање, хидратација и измазнување.

Aphanothece Sacrum е високовредно растение (алги) кое може да живее само во посебни региони во Јапонија кадешто водата е недопрена и бавно тече. Алгите имаат навлажнувачко дејство, зајакнување и регенерација на кожата и антиинфламаторно својство.

Екстрактот од цветот Сакура се користи со векови за производство на производи за нега на кожата во Јапонија. Екстрактот од Сакура обезбедува антиоксидативен, антигликционен и антивоспалителен ефект, го стимулира производството на колаген, ја поттикнува регенерацијата на клетките на кожата и го подобрува тонот на кожата.

Ладна и смирувачка формула без маснотии и дава на вашата кожа ефект на отпуштање, кревање и смирувачки ефект, а исто така активно се бори со знаците на стареење долгорочно.

 • Лесна формула која брзо се впива
 • Ги намалува отокот и темните кругови
 • Ја намалува појавата на брчки и фини линии
 • Со осветлувачко и антиоксидативно дејство
 • Го зголемува производството на колаген и ги забрзува регенеративните процеси
 • Антиинфламаторен и детокс ефект
 • Цели на сите знаци на стареење на кожата
 • Производствен процес со висок стандард
 • Висококвалитетни состојки
 • За сите типови на кожа
 • Без мирис
 • Без боја
 • Погоден за чувствителна кожа
 • Некомедоген
 • Не иритирачки

Пакување: 10 г

Содржина

Состав: Water, Glycerin, Squalane, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate Se, 1,2-Hexanediol, Dimethicone, Rice Ferment Filtrate (Sake), Camellia Sinensis Leaf Extract, Prunus Lannesiana Flower Extract,  Aphanothece Sacrum Exopolysaccharides, Soluble Collagen, Ascorbic Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Malic Acid, Behenyl Alcohol, Polyacrylamide, Polyglyceryl-10 Myristate, Hydroxyethylcellulose, Laureth-7, Arginine, Hydroxylated Lecithin, C13-14 Isoparaffin, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Phenoxyethanol.

Употреба:

Користете 0,1 - 0,2 мл UTEKI крем за очи (околу 1 оризово зрно) рамномерно распоредете го по кожата на очниот капак и оставете го кремот целосно да се впие. Користете UTEKI крем за очи еднаш или двапати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се