V-COMB Електричен чешел

V-Comb Head Lice Solution elektricen cesel protiv voski
V-COMB Електричен чешел
2.499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
055591C
favorite_border

Опис на производот

V- COMB e Иновативно решение за отстранување на вошки без супстанции кои предизвикуваат алергија, без хемикалии.
Хигиенски систем со филтри за еднократна употреба

 • Детектира и превенира инфестација
 • Елиминира и вошки и гниди
 • Со лесно чешлање
 • Eлектричен уред

Револуционерен апарат кој комбинира чешлање и елиминирање на вошките и гнидите. Додека чешлате, се отстрануваат вошките и нивните јајца (гниди) од косата и се фаќаат во филтерот. Филтерот е осветлен со LED светло. Така отстранетите вошки и гниди може да ги видите во филтерот. По третманот, едноставно отстранете го филтерот и прицврстете го капакот.  Делот за чешлање содржи запци од нераѓосувачки челик со нежно заоблени рабови и 2 прилагодливи агли.

 • Третман против вошки без хемикалии и алерегии
 • Систем со филтри за еднократна употреба
 • Компактен и ергономски дизајн
 • Систем со LED светло 
 • Прилагодливи агли за чешлање
 • Заоблени запци од нерѓосувачки челик
 • Eлектричен уред
 • Видливи резултати

Пакување: 4 филтри за еднократна употреба, чешел и упатство за употреба.

Содржина

Инструкции за употреба: Пред започнување на третманот, прицврстете го филтерот на уредот, се додека не слушнете клик. По завршување на третманот ставете го капачето на филтерот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се