VANISH Oxi Action Прашок за отстранување на дамки + избелувач, 470 г

VANISH Oxi Action Прашок за отстранување на дамки + избелувач, 470 г
249,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051796C
favorite_border

Опис на производот

VANISH OXI ACTION WHITE - Прашок за отстранување на дамки + избелувач

 • Безбедно за употреба на бели ткаенини (памук или полиестер)
 • Формула без хлорин

Пакување: 470 г

Содржина

Состав: ˃30%: средства за белење базирани на кислород <5%: анјонски сурфактанти, нејонски сурфактанти, зеолит, оптички осветлувачи, ензими.

Употреба:

Пред-третман: измешајте ¼ мерица од прашокот со ¾ мерица вода. Нанесете од мешавината директно на дамката. Тријте колку што е потребно, за да се отстрани дамката. По пред-третманот исперете, како што е вообичаено.

Киснење: додадете една мерица во 4 литри вода. Натопете ја ткаенината максимум 6 часа (за бели алишта). За најдобри резултати, истријте пред плакнење.

Перење: додадете заедно со детергентот, во пределот за детергент во машината за перење. За нормални дамки додадете половина мерица, за големи дамки додадете цела мерица.

 • Секогаш следете ги упатствата за перење на етикетата на облеката или ткаенината.

 • Проверете ја постојаноста на бојата со тестирање на некоја скриена област на ткаенината. Исплакнете и оставете да се исуши.

 • Убаво затворете го пакувањето по употреба и чувајте го на ладно и суво место.

 • За најдобри резултати, можеби ќе треба да повторите некои делови од процесот.

 • Не го користете на ткаенина направена од волна, свила или кожа.

 • Не го користите на завршени или обложени површини – на пример дрво, метал, итн.

 • Не покиснувајте ткаенини кои имаат метални сврзувачки елементи или завршетоци отпорни на пламен.

 • Не ги изложувајте пред-третираните или покиснатите ткаенини на извори на директна топлина или сончева светлина пред перење или темелно плакнење.

 • Не го контаминирајте производот во кадата.

 • Откако ќе се измеша, не го оставајте растворот во затворен сад. Ќе продолжи да испушта кислород и контејнерот може да создаде притисок и може да истече.

Мерки на претпазливост: содржи натриум карбонат пероксид. Предизвикува сериозно оштетување на очите и иритација на кожата. Да се чува на места недостапни за деца. Да не се доближува до очи, на кожа или на облека. По употреба, темелно измијте ги рацете. Носете заштита на очите. Доколку дојде во контакт со очи, внимателно исплакнете со вода неколку минути. извадете ги контактните леќи, доколку носите. Продолжете да плакнете. Веднаш консултирајте се со лекар. Доколку се проголта, веднаш контактирајте доктор доколку не се чувствувате добро. Во случај на чувствителна кожа, се препорачува користење ракавици. Не го ставајте на облека додека ја носите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се