VICHY Aqualia Thermal Богат дневен крем за сува кожа, 50 мл

VICHY Aqualia Thermal Богат дневен крем за сува кожа, 50 мл
1.862,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044238C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Aqualia Thermal богата крема за нега на кожата, интензивно ја хидрира сувата и исушена кожа со помош на 97% природни состојки, вклучително и хијалуронска киселина, засилувајќи ја Vichy минерализираната термална вода и растителниот шеќер маноза. Кожата е веднаш хидрирана и свежа, со чувство на удобност, хидрирана до 48 часа и засилена дури и во услови на климатски промени, стрес и загадување.

Формулата е хипоалергена, тестирана под дерматолошки надзор.

Тестирано во екстремни услови и на 100% чувствителна кожа. 

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water - Glycerin - Isopropyl Palmitate - Propanediol - Cetearyl Alcohol - Alcohol Denat - Cetyl Esters - Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter - Pentylene Glycol - Mannose - Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate - Sodium Polyacrylate - Sodium Pca - Salicylic Acid - Sodium Hyaluronate - Caprylyl Glycol - Citric Acid - Parfum / Fragrance.

Употреба: нанесувајте секое утро и вечер, самостојно или после Aqualia Thermal серумот за хидратација.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се