VICHY Aqualia Thermal Крема за нормална до комбинирана кожа, 50 мл

VICHY Aqualia Thermal Крема за нормална до комбинирана кожа, 50 мл
1.862,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048041C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

AQUALIA THERMAL – Лесна крема за хидратација на нормална до комбинирана кожа со термална минерална вода Vichy + хијалуронска киселина + растителен шеќер маноза.

  • 48-часовна хранлива хидратација
  • Содржи 97% природни состојки
  • Формулата е хипоалергена, тестирана под дерматолошки надзор

Интензивно чувство и хидратација до 48 часа. За кожа што е сува, уморна, сјајна, па дури и со тенки линии на сувост.
За лица погодени од: испити, работа, деца, јавен превоз, сува зима, топло лето, УВ зраци и загадување.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua/Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Alcohol Denat, Propanediol, Isopropyl Palmitate, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Zea Mays Starch/Corn Starch, Mannose, Glyceryl Isostearate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Sodium Pca, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, P-Anisic Acid, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum/Fragrance.

Употреба: нанесете секое утро и вечер, самостојно или после Aqualia серум за хидратација.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се