VICHY Capital Soleil Solar Protective Water Воден спреј за заштита од сонце со СПФ 50, 200 мл

Vichy Capital Soleil Solar Protective Water SPF 50
VICHY Capital Soleil Solar Protective Water Воден спреј за заштита од сонце со СПФ 50, 200 мл
1.589,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054951C
favorite_border

Опис на производот

Vichy Capital Soleil Solar Protective Water Водичка за заштита од сонце (со СПФ 50) на клеточно ниво.

  • Бета каротен за сјаен тен, за нагласена потемнетост
  • Vichy минерализирана вода
  • Витамин Е - Антиоксиданс. Ја штити кожата од слободните радикали
  • Револуционерна формула, исклучително лесна и исклучително свежа, обезбедува напредна заштита на 4 нивоа (УВБ, УВА, долги УВА зраци и антиоксиданс)
  • Хипоалергено

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Homosalate, Dicaprylyl Ether, Diisopropyl Sebacate, Octocrylene, Ethylhexyl Triazone, Dicaprylyl Carbonate, Ethylhexyl Salicylate, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Propanediol, Triethanolamine, Bis-ethylhexyl Oxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Caprylyl Glycol, Cl 40800 / Beta-carotene, Helianthus Annuus Seed Oil/ Sunflower Seed Oil, Phenoxyethanol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Parfum / Fragrance. 

Употреба: Силно протресете пред употреба се додека формулата не стане хомогена. Нанесете го производот непосредно пред изложување на сонце. Нанесувајте често и обилно за да бидете сигурни дека сте заштитени, особено после капење, потење и бришење со пешкир.

Мерки на претпазливост: Прекумерното изложување на сонце е штетно. Не ги изложувајте бебињата и малите деца директно на сонце. Заштитете ги со маица, капа и очила за сонце. Не останувајте на сонце предолго, дури и кога користите производи за заштита од сонце, бидејќи ниеден производ не овозможува 100% заштита. Избегнувајте го пределот околу очите. Доколку дојде во контакт со очите темелно измијте со вода. Избегнувајте допир со облека.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се