VICHY Deo Рол-он дезодоранс за чувствителна кожа со 48 часа заштита, 50 мл

VICHY Deo Рол-он дезодоранс за чувствителна кожа со 48 часа заштита, 50 мл
854,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
010077C
favorite_border

Опис на производот

Рол-он дезодоранс со антиперспирантна заштита за осетлива или депилирана кожа.

За жени со осетлива и депилирана кожа која бара ефикасна антиперспирантна нега со висока толеранција.

Нејзините антиперспирантни супстанции заедно со смирувачкиот комплекс Proline Cutei вашата кожа 48 часа ефикасно ја штити од прекумерно потење и обезбедува особена толеранција.

Оваа хипоалергена формула е тестирана под дерматолошки надзор и не содржи парабен, алкохол или мирис. Нежна формула која е развиена посебно за осетлива и депилирана кожа. 48 часовна ефикасна заштита против прекумерно потење и непријатен мирис.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water - Aluminum Chlorohydrate - Ppg-15 Stearyl Ether - Cetearyl Alcohol - Ceteareth-33 - Dimethicone - Iodopropynyl Butylcarbamate - Nymphaea Alba Extract / Nymphaea Alba Flower Extract - Sodium Palmitoyl Proline.

Употреба: нанесете секојдневно под чисти и суви пазуви. Оваа хипоалергена формула е тестирана под дерматолошки надзор и не содржи парабен, алхокол и мирис.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се