VICHY Deo Рол-он дезодоранс за чувствителна кожа со 96 часа заштита, 50 мл

VICHY Deo Clinical Control Detranspirant Antiodor 96h antiperspirant dezodorans rolon
VICHY Deo Рол-он дезодоранс за чувствителна кожа со 96 часа заштита, 50 мл
1.008,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054981C
favorite_border

Опис на производот

Антибактериски активни состојки за заштита од пот и непријатни мириси 

  • Хипоалергено
  • 0% Алкохол
  • За чувствителна кожа
  • 96 часа чувство на сувост и заштита од потење
  • Без етанол
  • Помага во контрола на прекумерното потење
  • Против непријатен мирис
  • Тестиран под дерматолошка контрола

Клинички е докажано дека антиперспирантот помага во контролата на прекумерното потење.
Неговата иновативна формула и дозволува на кожата да дише и нуди оптимална подносливост и удобност.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua / Water, Aluminum Chlorohydrate, Dimethicone, C14-22 Alcohols, Parfum / Fragrance, Steareth- 100/Peg - 136/ Hdi Copolymer, Perlite, Zinc Pca, C12-20 Alkyl Glucoside, Pentylene Glycol

Употреба: Нанесете секојдневно под чисти и суви пазуви.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се