VICHY Dercos Енергетски шампони против опаѓање на косата, 200 мл

VICHY Dercos Енергетски шампони против опаѓање на косата, 200 мл
1.226,00 ден.
981,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012222C
favorite_border

Опис на производот

Единствен шампон со Aminexil, ефикасна молекула против опаѓање на коса. За мажи и жени кои имаат проблем со слабо или зголемено опаѓање на коса. Неговата хипоалергена формула не содржи парабени. Неговата ефикасност е докажана под дерматолошки надзор. 

Aminexil е молекула против опаѓање која се препорачува и која е резултат на 10 годишно истражување, а заштитена е со два патента. Неговата ефикасност е докажана во споредба со плацебо. Спречува згрутчување на колаген обвивката* за обезбедување на мекост и еластичност на ткивата кои го опкружуваат коренот и за негово подобро прицврстување во кожата на скалпот. Лабораторијата Vichy ви го предлагаат енергетскиот шампон, како дополнување на третманот против опаѓање, кој е единствениот шампон со Aminexil. Косата станува јака, посилна од коренот до врвовите. 
*тестови in vitro.

  • На косата и е вратена силата и виталноста од коренот до врвовите
  • Појака коса: кај 89% од испитаниците
  • Ревитализирана коса: кај 90% од испитаниците

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water - Sodium Laureth Sulfate - Citric Acid - Disodium Cocoamphodiacetate - Glycol Distearate - Ammonium Hydroxide - Carbomer - Diaminopyrimidine Oxide - Disodium Ricinoleamido Mea-Sulfosuccinate - Hexylene Glycol - Niacinamide - Panthenol - Peg-55 Propylene Glycol Oleate - Polyquaternium-10 - Propylene Glycol - Pyridoxine Hcl - Salicylic Acid - Sodium Benzoate - Sodium Chloride - Sodium Hydroxide - Parfum / Fragrance.

Употреба: шампон за честа употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се