VICHY Dercos PSOlution Шампон за скалп склон кон псоријаза, 200 мл

Vichy Dercos PSOlution Kerato-Reducing Treating Shampoo 200 ml sampon za skalp sklon kon psorijaza
VICHY Dercos PSOlution Шампон за скалп склон кон псоријаза, 200 мл
1.327,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052964C
favorite_border

Опис на производот

Vichy Dercos PSOlution Kerato-Reducing Treating Shampoo Кератолитичен шампон за нега

  • Против лупење
  • Против јадеж
  • Против пецкање
  • За помека коса
  • Со 5% уреа + 2% салицилна киселина + глицерин

Клинички тестирана формула, посебно развиена со дерматолози, за скалп склон кон псоријаза, комплетен медицински третман, како би делувала против јадеж (чешање) и лупење.

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: Aqua / Water, Sodium Laureth Sulfate, Urea, Sodium Cocoamphoacetate, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Glycol Distearate, Glycerin, Salicylic Acid, Sodium Laureth-8 Sulfate, Glycine,piroctone Olamine, Hexylene Glycol, Alcohol Denat., Carbomer, Chlorphenesin, Citric Acid, Coco-betaine, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Magnesium Laureth Sulfate, Magnesium Laureth-8 Sulfate, Magnesium Oleth Sulfate, Peg-55 Propylene Glycol Oleate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Phenoxyethanol, Polyquaternium-30, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Sodium Lactate, Sodium Oleth Sulfate, Parfum / Fragrance

Употреба: нанесете го шампонот на скалпот на мокра коса. Нежно измасирајте, оставете да делува 2 минути, а потоа исплакнете. Во случај на контакт со очите, веднаш темелно измијте со вода. Не користете на деца помали од 3 годишна возраст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се