VICHY Dercos Шампон за регулирање на масен скалп, 200 мл

VICHY Dercos Dermatological Shampoo Oily scalp & Hair sampon za masna kosa
VICHY Dercos Шампон за регулирање на масен скалп, 200 мл
1.279,00 ден.
1.023,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056055C
favorite_border

Опис на производот

VICHY Dercos Dermatological Shampoo - Дермокозметички шампон за регулирање на масен скалп.

  • Со Zinc PCA & Silica
  • Не остава траги
  • Не ја суши косата
  • Моментално го отстранува вишокот на маснотии од скалпот
  • За чувствителен скалп
  • Докажана ефикасност кај лица со масен скалп и коса
  • Хипоалергена формула
  • Без парабени и силикон
  • Тестирана под дерматолошки надзор

Комплекс против прекумерно излачување на себум кој спојува 4 посебно одбрани и дозирани површински активни супстанции кои го ограничуваат протокот на себум по влакното на косата и така го чуваат интегритетот на кожата на главата и спречуваат замастување. После употреба косата е повторно мека и лесна за чешлање.

Иновација: Технологија за отстранување на маснотии од скалпот и косата. Збогатено со цинк РСА и силициум диоксид.

Резултати: моментално отстранува 71% од масен сјај и нечистотии*. Долготрајно чувство на чист скалп и мека негувана коса*. Испитано под дерматолошки надзор.
*Инструментално испитување.
**Самооценување на 41 испитаник после четири недели од употреба

Пакување: 200 мл.

 

Содржина

Состав: Aqua/ Water/ Eau, Sodium Laureth Sulfate, Citric Acid, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Biosaccharide Gum-4, Hexylene Glycol, Phenoxyethanol, Polyquaternium-10, Salicylic Acid, Silica Silylate, Sodium Benzoate, Zinc Pca, Parfum / Fragrance. Code F.I.L: N70028996/1.

Начин на употреба: Шампонот нанесете го на влажна коса и измасирајте го со нежни движења кои нема да ја поттикнат работата на потните жлезди. Овој шампон е наменет за честа употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се