VICHY Dermablend Корективна течна пудра со СПФ 35, нијанса 25, 30 мл

VICHY Dermablend Корективна течна пудра со СПФ 35, нијанса 25, 30 мл
1.920,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
005429C
favorite_border

Опис на производот

Совршено покривање 16 часа, чувство на „гола кожа”. Мат ефект.

За жени кои сакаат да ги покријат малите до умерени неправилности на кожата (нерамномерен тен, подочњаци, црвенило, лузни итн.). Нејзината хипоалергена формула со висока толеранција е тестирана под дерматолошки надзор на чувствителна кожа.

  • Некомедогено
  • Без мирис
  • СПФ 35
  • 24 часовна хидратација

Формулата на корективна течна пудра за лице Dermablend спојува висока концентрација на пигмент за оптимално покривање и голема впивачка и лесна текстура која на кожата и дава природен изглед и чувство на пријатност во текот на целиот ден. Во контакт со епидермисот текстурата станува потечна а пигментот на боја се распределува по целата површина и потполно ги прикрива неправилностите на кожата, а притоа не се создаваат грутки или впечаток на сува маска.

Оваа пудра ви нуди тројно делување: висока моќ на покривање 16 часа + природен изглед на убавина + оптимално чувство на пријатност: 24 часовна хидратација.

1. 30% концентрација на пигмент за совршена покривност.

2. Пигменти „soft-focus”, кои ги прекриваат неправилностите и така создаваат убава кожа како и класичните пудри за лице.

3. Збогатена со глицерин и етерични масла од растително потекло, кои ја прават нежна, течна и пријатна.

Во допир со топла кожа се претвора во флуид, а нејзината текстура создава тенок слој без нагласување на брчките и без да остави траги на масен сјај на кожата.

  • Тенот е во потполност воедначен со природен ефект на „гола кожа”
  • Неправилностите на кожата се покриени веднаш без траги или грутки
  • Тенот е воедначен и сјаен, кожата е еластична и изгледа природно, со чувство на пријатност
  • Без ефект на маска

Пакување: 30 мл.

Содржина

Состав: Aqua - Undecane - Dimethicone - Glycerin - Tridecane - Polyglyceryl-4 Isostearate - Pentylene Glycol - Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone - Hexyl Laurate - Magnesium Sulfate - Disteardimonium Hectorite - Cellulose Gum - Aluminum Hydroxide - Disodium Stearoyl Glutamate - Tristearin - Acetylated Glycol Stearate - Acrylates Copolymer - Ethylhexylglycerin - Ci 77891 - Ci 77492 - Ci 77491 - Ci 77499.

Употреба

1. Нанесете ја корективната течна пудра со врвовите на вашите прсти или со помош на сунѓерче на кожата со нежни движења и размачкајте ја од средината на лицето кон краевите. Во случај на големи неправилности натапкајте ја пудрата на тоа подрачје и нежно размачкајте со кружни движења.

2. Нанесете према вратот, ушите и кон линиите на вашата коса па избришете ги ивиците.

3. Повторете го нанесувањето додека не ја добиете посакуваната покривност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се