VICHY Flexlift Teint Пудра против стареење со СПФ 20, нијанса 35, 30 мл

VICHY Flexlift Teint Пудра против стареење со СПФ 20, нијанса 35, 30 мл
2.052,00 ден.
1.641,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012231C
favorite_border

Опис на производот

Пудра со ефект на затегнување (lifting) за сјајна кожа.

За жени над 40 години кои бараат нега против стареење во самата пудра.

  • Хипоалергена формула со термална вода Vichy
  • Некомедогена

Течна пудра против брчки со силиконска текстура за моментален лифтинг ефект и здрав сјај на кожата без формирање на линии. Благодарение на еластичноста на својата силиконска текстура ги затега брчките и ги прати движењата на вашето лице со цел намалување на создавањето на истите и зачувување на воедначен тен со здрав сјај во текот на целиот ден.

Формулата е збогатена со Collagyl, спој на 3 Vichy водечки активни состојки од производите против брчки. Тој делува на сите знаци на стареење и пополнување на брчките во период од месец дена.

Брчките се моментално видливо затегнати, тенот е изедначен, сјаен и одморен. Ефектот на лифтинг трае во текот на целиот ден без појава на линии.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Cyclopentasiloxane - Phenyl Trimethicone - Ethylhexyl Methoxycinnamate - Cyclohexasiloxane - Butylene Glycol - Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone - Pentylene Glycol - Polyglyceryl-4 Isostearate - Aqua - Disodium Stearoyl Glutamate - Hydrolyzed Soy Protein - Acrylates Copolymer - Butylparaben - Peg-30 Glyceryl Stearate - Copernicia Cerifera Cera - Parfum - Methylparaben - Cellulose Gum - Aluminum Hydroxide - Phenoxyethanol - Magnesium Sulfate - Adenosine - Alcohol Denat. - May Contain +/- : [- Ci 77891 - Ci 77163 - Ci 77492 - Ci 77491 - Ci 77499 ].

Употреба: после апликација на вообичаената нега како подлога за шминка, пудрата нанесете ја со врвовите на вашите прсти со движења од средината до краевите на вашето лице. Добро размачкајте и воедначете со подрачјето на вратот, ушите и врвовите на челото за постигнување на природен изглед.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се