VICHY Liftactiv Collagen Specialist Дневна нега, 50 мл

VICHY Liftactiv Collagen Specialist Дневна нега, 50 мл
3.080,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048042C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Нова генерација на производ кој делува на знаци на губиток на колаген на кожата, со резултати кои се долготрајни.

За прв пат, Vichy минерализирана термална вода се комбинира со anti-aging пептиди и витамин Cg за да ги спречи знаците на губење на колагенот на кожата. Оваа грижа се препорачува за жени кои сакаат нова генерација на производи со исклучително дејство против стареење и ефикасност, со состојки од природно потекло. Тоа е комбинација на пептид тип I, протеин за пополнета кожа добиен со биоинженеринг, пептид од типот II, молекула против стареење од синтетско потекло и витамин Cg.

  • Видно ги намалува брчките
  • Ги преобликува контурите на лицето
  • Го изедначува тенот на лицето
  • Тестирано под дерматолошки надзор

Избегнувајте го пределот околу очите.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water - Glycerin - Dimethicone - Isohexadecane - Alcohol Denat. - Silica - Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid - Propanediol - Synthetic Wax - Peg-10 Dimethicone - Eperua Falcata Bark Extract - Peg-30 Dipolyhydroxystearate - Stearyl Alcohol - Sorbitan Oleate - Dimethicone/Peg-10/15 Crosspolymer - Dimethicone/Polyglycerin-3 Crosspolymer - Ceteareth-6 - Sodium Acrylates Copolymer - Sodium Citrate - Sodium Hydroxide - Sodium Phytate - Cyclodextrin - Adenosine - Ascorbyl Glucoside - Nylon-12 - Isopropyl Alcohol - Propylene Carbonate - Dipropylene Glycol - Caprylic/Capric Triglyceride - Caprylyl Glycol - Acetyl Tetrapeptide-9 - Synthetic Fluorphlogopite - Disteardimonium Hectorite - Dextrin - Pisum Sativum Extract / Pea Extract - Tocopherol - Phenoxyethanol - Ci 15985 / Yellow 6 - Ci 77891 / Titanium Dioxide - Parfum / Fragrance

Употреба: зголемете ја ефикасноста на вашата рутина за нега на кожата со едноставни совети за апликација.
Нанесете во тенок слој на чиста и сува кожа.

  • Примена

Нанесете ја кремата во количина со големина на грашок, поминувајќи ја кожата од долу према нагоре и од внатре кон надвор. 

  • Зацврстување и подигнување

Со цврсти движења, се движите наизменично нагоре со двете раце.

  • Третман на вратот

Негувајте ги вратот и градите – непречено и наизменично од вилицата до градите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се