VICHY Liftactiv Fresh Shot Антиоксидативен третман против уморен изглед на кожата, 10 мл

VICHY Liftactiv Fresh Shot Антиоксидативен третман против уморен изглед на кожата, 10 мл
1.987,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044344C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Vichy прв антиоксидативен концентрат со витамин Ц кој 100% целно делува на антиоксидативниот стрес и ги намалува знаците на стареење и уморен изглед за 10 дена.

За жени кои сакаат да ја намалат појавата на длабоки брчки и да го корегираат губитокот на цврстина на кожата.

Старосните граници за користење на ANTI-AGE производи се променети.
После 10 години истражување Vichy ја откри силата на слојот на кожата што го контролира нејзиното обновување. После проучување на преку 50 anti-age молекули, истражувачкиот центар на Vichy ја одбра рамнозата, високо концентрирана anti-age состојка од растително потекло, која во концентрација од 5% делува на наведениот слој на кожа.
Штетните сончеви UV зраци се едни од главните предизвикувачи на прерано стареење на кожата.

Се препорачува употреба заедно со производ за заштита од сонце со минимум СПФ 15.

Неговата хипоалергена формула без парабени е испитана на чувствителна кожа. Овој третман збогатен со Vichy минерализирана термална вода: смирува, зајакнува и ја обновува Вашата кожа.  

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Ascorbic Acid, Alcohol Denat, Dipropylene Glycol, Glycerin, Laureth-23 - Neohesperidin Dihydrochalcone, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Pinus Pinaster Bark/Bud Extract

Употреба: нанесете го третманот со лесни движења, секое утро или вечер, на чиста и сува кожа, избенувајќи го подрачјето околу очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се