VICHY Liftactiv Specialist Сет Collagen Дневна нега, 50 мл + Б3 серум, 30 мл

Vichy Liftactiv specialist b3 serum dark spots & wrinkles +Collagen Specialist day cream 50 ml dnevna krema protiv brcki stareenje zrela koza i serum
VICHY Liftactiv Specialist Сет Collagen Дневна нега, 50 мл + Б3 серум, 30 мл
4.527,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054796C
favorite_border

Опис на производот

VICHY Liftactiv Collagen Specialist Дневна нега

Нова генерација на производ кој делува на знаци на губиток на колаген на кожата, со резултати кои се долготрајни.

За прв пат, Vichy минерализирана термална вода се комбинира со anti-aging пептиди и витамин Cg за да ги спречи знаците на губење на колагенот на кожата. Оваа грижа се препорачува за жени кои сакаат нова генерација на производи со исклучително дејство против стареење и ефикасност, со состојки од природно потекло. Тоа е комбинација на пептид тип I, протеин за богата кожа добиен со биоинженеринг, пептид тип II, anti-aging молекула, против стареење, од синтетско потекло и витамин Cg.

 • Видно ги намалува брчките
 • Ги преобликува контурите на лицето
 • Го изедначува тенот на лицето
 • Тестирано под дерматолошки надзор
 • Хиполаергено
 • За чувствителна кожа
 • Исклучително брза ефикасност-по првото нанесување тонусот е подобрен за 52%
 • Ја враќа еластичноста на кожата

Избегнувајте го пределот околу очите.

Пакување: 50 мл

VICHY Liftactiv Specialist Б3 серум

Стареењето и надворешните фактори, како загадувањето и УВ зраци, можат да предизвикаат појава на темни дамки, брчки и неизедначен тен на кожата.

 • Против темни дамки и брчки
 • 13% ниацинамид Б3 + гликолна киселина + пилинг состојки
 • Намалува темни дамки и брчки
 • Го изедначува тенот
 • Хипоалергено
 • Без мирис
 • Со вулканска вода Vichy
 • За сите типови на кожа

Пакување: 30 мл

Содржина

 • VICHY Liftactiv Collagen Specialist Дневна нега

Состав: Aqua / Water - Glycerin - Dimethicone - Isohexadecane - Alcohol Denat. - Silica - Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid - Propanediol - Synthetic Wax - Peg-10 Dimethicone - Eperua Falcata Bark Extract - Peg-30 Dipolyhydroxystearate - Stearyl Alcohol - Sorbitan Oleate - Dimethicone/Peg-10/15 Crosspolymer - Dimethicone/Polyglycerin-3 Crosspolymer - Ceteareth-6 - Sodium Acrylates Copolymer - Sodium Citrate - Sodium Hydroxide - Sodium Phytate - Cyclodextrin - Adenosine - Ascorbyl Glucoside - Nylon-12 - Isopropyl Alcohol - Propylene Carbonate - Dipropylene Glycol - Caprylic/Capric Triglyceride - Caprylyl Glycol - Acetyl Tetrapeptide-9 - Synthetic Fluorphlogopite - Disteardimonium Hectorite - Dextrin - Pisum Sativum Extract / Pea Extract - Tocopherol - Phenoxyethanol - Ci 15985 / Yellow 6 - Ci 77891 / Titanium Dioxide - Parfum / Fragrance

Употреба: зголемете ја ефикасноста на вашата рутина за нега на кожата со едноставни совети за апликација.
Нанесете во тенок слој на чиста и сува кожа.

 • Примена

Нанесете ја кремата во количина со големина на грашок, поминувајќи ја кожата од долу према нагоре и од внатре кон надвор. 

 • Зацврстување и подигнување

Со цврсти движења, се движите наизменично нагоре со двете раце.

 • Третман на вратот

Негувајте ги вратот и градите – непречено и наизменично од вилицата до градите.

 

 • VICHY Liftactiv Specialist Б3 серум

Состав: Aqua/Water/Eau, Butylene Glycol, Niacinamide, Hydroxyethylpiperazine Ethane, Sulfonic Acid, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Propylene Glycol, Glycolic Acid, Tranexamic Acid, Allantoin, Sodium Ohydroxide, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Ascorbyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Rice Protein, Vitreoscilla Ferment, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum, Pentylene Glycol.

Употреба: нанесете неколку капки на чисто и суво лице наутро и навечер. Избегнувајте контакт со очите и усните.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се