VICHY Liftactiv Supreme 15% Чист витамин Ц серум, 20 мл

VICHY Liftactiv Supreme 15% Чист витамин Ц серум, 20 мл
2.787,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052968C
favorite_border

Опис на производот

 • Витамин Ц серум за сјајна кожа
 • 15% чист витамин Ц
 • Пикногенол
 • Витамин Е
 • Чиста хијалуронска киселина
 • Ја зајакнува антиоксидативната одбрана на кожата
 • За 10 дена, кожата ја прави поблескава
 • Корегира тенки линии и брчки
 • Хипоалергена формула
 • Формула без мирис
 • Со вулканска вода Vichy

Стареењето и надворешните агресори, како загадувањето и УВ зраците, можат да доведат до појава на тенки линии и изглед на изморена кожа.

Пакување: 20 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Ascorbic Acid, Alcohol Denat., Dipropylene Glycol, Glycerin, Laureth-23, Neohesperidin Dihydrochalcone, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Pinus Pinaster Bark/bud Extract.

Употреба: нанесете еднаш дневно на чисто и суво лице, избегнувајќи го подрачјето околу очите. Користете заедно со производ со најмалку СПФ20.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се