VICHY Liftactiv Supreme Корективна нега против брчки за околу очи, 15 мл

VICHY Liftactiv Supreme Корективна нега против брчки за околу очи, 15 мл
2.273,00 ден.
1.818,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019193C
favorite_border

Опис на производот

Прва корективна нега со lifting ефект на целиот предел околу очите, дури и за чувствителните очи.

За жени над 40 години, дури и со чувствителни очи, кои сакаат сеопфатна нега за пределот околу очите: брчки, очни капаци, подочници и кеси под очите.

  • Хипоалергена формула без мирис тестирана на чувствителни очи под дерматолошки и офталмолошки надзор
  • Прва корективна нега со lifting ефект на целиот предел околу очите

Оваа иновација е овозможена со избор на 3 моќни активни состојки со висока толеранција:

  • Рамноза, растителен шеќер од 100% природно потекло, што истовремено ја смирува кожата и делува против брчките, бидејќи го стимулира Derm Source, изворот на младоста на целата кожа, за целосен anti-age ефект врз брчките и цврстината на кожата
  • Кофеинот делува против подочниците, ја стимулира микроциркулацијата во кожата и дренажата на водата
  • Есцинот (екстракт од див костен) отстранува, намалува и смирува под очите и потеченоста.

Пределот околу очите е подмладен, а вашиот поглед освежен. Негата делува на целиот предел околу очите за забележително помлад изглед: брчките се ублажени, очните капаци подигнати, темните подочници и кеси под очите се намалени.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water - Dimethicone - Hydrogenated Polyisobutene - Glycerin - Cetyl Alcohol - Glyceryl Stearate - Polymethyl Methacrylate - Peg-40 Stearate - Cera Alba / Beeswax - Potassium Cetyl Phosphate - Stearic Acid - Stearyl Alcohol - Sorbitan Tristearate - Triethanolamine - Caffeine - Methylparaben - Silica - Sodium Benzoate - Sodium Dextran Sulfate - Myristyl Alcohol - Escin - Palmitic Acid - Rhamnose - Phenoxyethanol - Adenosine - Magnesium Ascorbyl Phosphate - Tocopheryl Acetate - Poloxamer 338 - Ascorbyl Glucoside - Hydrolyzed Rice Protein - Pentylene Glycol.

Употреба: нанесувајте наутро и навечер со нежни движења на целиот предел околу очите (подочници, горните очни капаци до веѓите, брчките во аглите на очите). Нежно размачкајте (без притискања) одвнатре до надворешниот агол на окото и со нежно тапкање втријте во кожата. Завршете со нанесување врз брчките во аглите на очите. Liftactiv Derm Source за очи може да се нанесува се до рабовите на трепките.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се