VICHY Mineral 89 Eyes Нега за пределот околу очите, 15 мл

VICHY Mineral 89 eye gel, 15 ml gel za oci
VICHY Mineral 89 Eyes Нега за пределот околу очите, 15 мл
1.420,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048045C
favorite_border

Опис на производот

VICHY Mineral 89 Eye Gel, Гел за подрачјето околу очите со минерализирана термална вода со 15 минерали и концентрација од 89% во комбинација со чист кофеин и хијалуронска киселина од природно потекло.

  • Минималистичка формула
  • Ја зајакнува чувствителната кожа окопу очите обновувајќи ја функцијата на бариера на кожата
  • Хидрира
  • Го намалува изгледот на "вреќички" под очите
  • Ги измазнува тенките линии под очите
  • Дерматолошки и офталмолошки тестирано
  • Хипоалергено
  • Погодно за корисници на контатни леќи

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water / Eau Propanediol Glycerin, Isocetyl Stearate, Carbomer, Caffeine, Sodium Hyaluronate, Adenosine Chlorella Vulgaris Extract, Hydroxyacetophenone Caprylyl Glycol, Citric Acid, Biosaccharide Gum-1, Maltodextrin, Butylene Glycol, Code F.I.L. B268308/1

Употреба: Нанесете наутро и навечер. Нежно измасирајте го педрачјето околу очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се