VICHY Mineral 89 Probiotic Регенеративен и обновувачки серум, 30 мл

VICHY Mineral 89 Probiotic Регенеративен и обновувачки серум, 30 мл
2.411,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050966C
favorite_border

Опис на производот

Формула која содржи Vichy вулканска вода, пробиотски фракции, антиоксидативни витамини Б3 и Е.

Ја подобрува отпорноста на кожата на стрес и штетни влијанија од околината. Ја обновува бариерата на кожата и и дава еластичност и сјај на кожата. Ги измазнува тенките линии предизвикани од замор и стрес и ја прави кожата со богат и полн изглед.

  • Хипоалергена формула
  • Формула без алкохол и без парфем

Мирисот е резултат на природната ферментација на пробиотикот.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua/Water, EAU, Niacinamide, Propanediol, PEG/PPG, Polybutylene Glycol - 8/5/3 Glycerin, Glycerin, Methyl Gluceth-20, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Carbomer, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Hydroxyacetophenone, Citric Acid, Vitreoscilla Ferment, Caprylyl Glycol, Biosaccharide Gum-1, Maltodextrin, Butylene Glycol.

Употреба: наутро и навечер нанесете една капка на претходно исчистена кожа пред вообичаената крема за нега на кожата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се