VICHY Neovadiol Meno5 Bi Серум за кожа, 30 мл

VICHY Neovadiol Meno5 Bi Серум за кожа, 30 мл
2.863,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054302C
favorite_border

Опис на производот

 • За кожа во периодот на перименопауза и постменопауза
 • За сите типови кожа
 • Хипоалергена формула
 • Го подобрува изгледот на темните дамки
 • Ја намалува појавата на брчки
 • Видливо ја зацврстува кожата
 • Го зголемува сјајот
 • Хидрира

Во периодот до и за време на менопаузата, хормоналните варијации може да доведат до намалено производство на колаген и липиди во кожата, а може да почнете да забележувате зголемена сувост и брчки. Серумот Neovadiol Meno 5 се напојува со синергија на состојки, вклучувајќи проксилан, екстракт од касија, витамини Б3-Ц-Е, омега 6-9 и вулканска вода Vichy. Оваа формулација помага да се надополни кожата и да се открие сјаен, изедначен тен.

 • Проксилан – првично добиен од шеќер, познато е дека Proxylane обезбедува цврстина на кожата и го намалува изгледот на брчките
 • Екстрактот од касија - познат по тоа што ја полни и зацврстува кожата
 • Витамините Б3, Ц и Е – помагаат во спречување на оксидативно оштетување
 • Омега 6 и 9 – ја надополнува влажноста на сувата кожа и создаваат заштитна липидна бариера
 • Вулканската вода Vichy – ја зајакнува бариерата за влага на кожата и ја штити од изложувачки фактори како што е загадувањето

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua/water, Isopropyl Isostearate, Dicaprylyl Ether, Niacinamide, Propylene Glycol, Glycolic Acid, Squalane, Alcohol Denat, glycerin, Dipropylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Haematococcus Pluvialis Extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil / Apricot Kernel Oil, Adenosine, Ascorbyl Glucoside, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Hydroxyacetophenone, Hydroxypropyl Tetrahydropyrantriol, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylic/capric Triglyceride, Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide, Parfum / Fragrance.

Употреба: се нанесува секое утро со дневна заштита со заштитен фактор.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се