VICHY Neovadiol Мултикорективна нега за околу очи и усни, 15 мл

VICHY Neovadiol peri & post-menopause multi corrective eye & lip care 15 ml
VICHY Neovadiol Мултикорективна нега за околу очи и усни, 15 мл
2.149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054301C
favorite_border

Опис на производот

  • За кожа во периодот на менопауза и постменопауза
  • Зацврстува и се грижи за контурите на очите и усните
  • Ја намалува појавата на темни кругови

Оваа дневна нега на кожата во менопауза и перименопауза е специјално дизајнирана да го минимизира влијанието на хормоналните варијации поврзани со перименопаузата врз кожата. Формулиран со моќна мешавина на дерматолошки активни состојки: 3% проксилан, екстракт од семе од касија, кофеин за очи, 1% ниацинамид за кожа, хијалуронска киселина за очи и омега 3-6-9 масни киселини.

Со иновативен хигиенски апликатор, помага да се намалат фините линии и појавата на кесичките околу очите; ја храни и смирува кожата и ѝ помага на кожата да се чувствува поцврста, позатегната.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water / Eau • Dimethicone • Propylene Glycol • I S Ohexadecane • Dimethicone/peg-10/15 Crosspolymer • Cera Alba / Beeswax / Cire Dabeille • Glycerin • Hydroxypropyl Tetrahydropyrantriol • Aluminum Starch Octenylsuccinate • Dipropylene Glycol • Niacinamide • Adenosine • Caffeine • Capryloyl Salicylic Acid • Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide • Hydrolyzed Hyaluronic Acid • Hydroxyacetophenone •magnesium Sulfate • Sodium Hyaluronate • Trisodium Ethylenediamine Disuccinate • Oryza Sativa Bran Oil / Rice Bran Oil • Cellulose • Silica Silylate • Caprylyl Glycol • Ci 77891 / Titanium Dioxide • Sodium Citrate • Synthetic Fluorphlogopite • Tin Oxide • Tocopherol • Lauryl Peg-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone.

Употреба: нанесете два пати дневно со масирање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се