VICHY Neovadiol Ноќна нега за кожата во постменопауза, 50 мл

VICHY Neovadiol Ноќна нега за кожата во постменопауза, 50 мл
2.964,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052973C
favorite_border

Опис на производот

Neovadiol Post-Menopause Nuit - Хранлива ноќна нега за цврстина на кожата во постменопауза, богата, смирувачка ноќна нега која е креирана да го намали влијанието на менопаузата врз кожата.

  • Со Anti-Age состојка Proxylane + екстракт од семе од кајсија + Омега 3-6-9 + ниацинамид
  • Го надокнадува губитокот на липиди
  • Измазнува
  • Го враќа чувството на пријатност на кожата
  • Хипоалергена формула
  • Со вулканска вода Vichy
  • За сите типови на кожа
  • За жени и мажи

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: dimethicone - peg-20 stearate - silica - oenothera biennis oil / evening primrose oil - panthenol - peg-100 stearate - peg-30 dipolyhydroxystearate - ci 15985 / yellow 6 - glyceryl stearate - niacinamide - trideceth-6 - methyldihydrojasmonate - salicyloyl phytosphingosine - adenosine - ammonium polyacryloyldimethyl taurate - tocopherol - propylene glycol - caprylyl glycol - hydroxypropyl tetrahydropyrantriol - capryloyl salicylic acid - citric acid - cassia angustifolia seed polysaccharide - trisodium ethylenediamine disuccinate - pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate - acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer - parfum / fragrance.

Употреба: нанесете навечер после серумот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се