VICHY Neovadiol Промо сет дневна + ноќна крема за сува кожа, 2 х 50 мл

VICHY Neovadiol Промо сет дневна + ноќна крема за сува кожа, 2 х 50 мл
4.598,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037449C
favorite_border

Опис на производот

Neovadiol Substitutive Complex - Вашата идеална кожа за време на перименопауза.

Нега за погуста и преобликувана сува кожа.

  • Дневна нега за густа и полна кожа во перименопауза, 50 мл

Во перименопауза, поради промените во нивото на естроген и поврзаното опаѓање на производството на колаген, кожата може да стане се повеќе сува, затегната и иритирана. Кожата ја губи севкупната еластичност и густина, предизвикувајќи кожата да попушта со фини линии и брчки кои се појавуваат поизразени, особено околу устата и очите.

За погуста и понежна кожа. Преобликување на контурите на лицето. Подобрена елстичност и цврстина. Лесна крема која помага да се компензира влијанието на перименопаузата врз кожата и го подобрува нејзиниот изглед.

Со anti-age состојка Proxylane + хијалуронска киселина + екстракт од семе од кајсија + вулканска вода Vichy.

Со моментално чувство на ладење по нанесувањето, овој дневен навлажнувач ја надополнува загубата на влага, враќајќи го сјајниот и свеж изглед. Тонот на кожата изгледа порамномерен, а кожата изгледа погуста и помазна.

  • Ноќна нега за густина и обнова на кожата во перименопауза, 50 мл

Повеќе од 80% од жените доживуваат топли бранови како дел од физичките симптоми поврзани со менопаузата*. Во комбинација со поврзаното ноќно потење и општо намалување на производството на колаген, кожата може да стане сува, затегната и непријатна. Neovadiol ревитализирачкиот ноќен крем помага да се смири кожата со својства за ладење, овој крем сличен на гел може да ја намали температурата на кожата до -2,7 степени за да ја освежи кожата во текот на ноќта. Формулиран со моќни активни состојки: проксилан, екстракт од семе од касија и хијалуронска киселина, во комбинација со вулканска минерализирачка вода на Vichy, овој освежителен крем го измазнува изгледот на кожата, го минимизира изгледот на фините линии и го зголемува сјајот за будење до ревитализирана кожа со здрав изглед.

Пакување: промо сет, две креми по 50 мл

Содржина

  • Дневна нега за густа и полна кожа во перименопауза

Состав: aqua /water / eau • prunus armeniaca kernel oil / apricot kernel oil • dimethicone • glycerin • hydroxypropyl tetrahydropyrantriol • zea mays starch / corn starch • alcohol denat. • propanediol • propylene glycol • stearicacid • oryza sativa bran oil / rice bran oil • butyrospermum parkii butter / shea butter • isohexadecane • palmitic acid • peg-100 stearate • peg-20 stearate • stearyl alcohol • glyceryl stearate • ceraalba / beeswax / cire dabeille • hydroxyethylpiperazine ethane sulfonic acid • ci 15985 / yellow 6 • ci 77891 / titanium dioxide • sorbitan oleate • niacinamide • dimethiconol • myristic acid • sodium hyaluronate • adenosine • caprylyl glycol • capryloyl salicylic acid • citric acid • cassia angustifolia seed polysaccharide • trisodium ethylenediamine disuccinate • synthetic fluorphlogopite • pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate • acrylamide/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer • polysorbate 80 • parfum / fragrance.code f.i.l. : b271439/1.

Употреба: нанесете два пати дневно после серумот за лице.

  • Ноќна нега за густина и обнова на кожата во перименопауза

Состав: aqua / water • glycerin • dimethicone • hydrogenated polyisobutene • hydroxypropyl tetrahydropyrantriol • alcohol denat. • propylene glycol • synthetic wax • nylon-12 • peg-10 dimethicone • dimethicone/peg-10/15 crosspolymer • hydroxyethylpiperazine ethane sulfonic acid • methyldihydrojasmonate • sodium hyaluronate • sodium polyacrylate • adenosine • disodium edta • propylene carbonate • synthetic fluorphlogopite • disteardimonium hectorite • phenoxyethanol • ci 15985 / yellow 6 • ci 77891 / titanium dioxide • parfum / fragrance (f.i.l. b175210/1).

Употреба: нанесете навечер после серумот за лице.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се