VICHY Normaderm Phytosolution Дневна нега против неправилности, 50 мл

VICHY Normaderm Phytosolution Дневна нега против неправилности, 50 мл
1.508,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048046C
favorite_border

Опис на производот

Дневна нега против неправилности, митисери, проширени пори и вишок на себум.

Активни состојки од природно потекло, 2% салицилна киселина, хијалуронска киселина и Vichy минерализирана термална вода.

Хидрира и ја прочистува кожата. Клинички докажана ефикасност кон масна кожа и кожа склона кон акни.

Прва Vichy хидратантна нега со двојно дејство против неправилности со 2% салицилна киселина. Дејствува на видливи пори и митисери. Целосно делување кај нееднаква текстура на кожата, масна кожа, дехидрирана кожа.

Текстура на флуид кој брзо се впива во кожата. Чувство на свежина и чиста кожа.

Не остава масни траги, некомедогена, хипоалергена формула за чувствителна кожа.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua/Water, Glycerin, Salicylic Acid, Isononyl Isononanoate, Butylene Glycol, Kaolin, Zinc Sulfate, Bifida Ferment Lysate, Sodium Hydroxide, Sodium Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Ascorbyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Algin, Trisodium ethylenediamine Disuccinate, Biosaccharide Gum-1, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum/ Fragrance.

Употреба: нанесете наутро и навечер на чиста кожа на лицето, избегнувајќи го подрачјето околу очите. Одлична подлога за шминка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се