VICHY Normaderm Phytosolution Гел за интензивно чистење, 400 мл

VICHY Normaderm Phytosolution Intensive Purifying Gel 400ml intenziven gel za mienje
VICHY Normaderm Phytosolution Гел за интензивно чистење, 400 мл
1.669,00 ден.
1.336,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046801C
favorite_border

Опис на производот

VICHY Normaderm Phytosolution Intensive Purifying Gel Гел за интензивно чистење

  • За масна и чувствителна кожа
  • Длабински ја чисти кожата
  • Базата за чистење е од билно потекло
  • Клинички докажана ефикасност кај кожа склона кон акни
  • Хипоалергено

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua/Water/Eau, Coco-Betaine, Propanediol, PEG 120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Chloride, Sodium Cocoyl Glycinate, Dipropylene Glycol, Zinc Gluconate, Salicylic Acid, Bifida Ferment Lysate, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Copper Gluconate, Caprylyl Glycol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Parfum/Fragrance, Code F.I.L. B262194/1

Предупредување: Избегнувајте го подрачјето околу очите. Во случај на контакт со очите, веднаш измијте со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се