VICHY Purete Thermale Пена за чистење на лицето, 150 мл

VICHY Purete Thermale Purifying Cleansing Foaming Water 150 ml pena za cistenje lice
VICHY Purete Thermale Пена за чистење на лицето, 150 мл
1.307,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
014642C
favorite_border

Опис на производот

VICHY Purete Thermale Cleansing Foam Пена за чистење на чувствителната кожа на лицето. 

  • Лесно се измива
  • Избегнувајте го подрачјето околу очите
  • Нежно ги отстранува нечистотиите од кожата и ги враќа сјајот и свежината
  • Без сапун
  • Хипоалергено 
  • Со Vichy термална вода
  • Без парабен
  • Испитано под најстрого дерматолошко и офталмолошко набљудување

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: Aqua /Water, Dipropylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Disodium Cocoamphodiacetate, Peg-30 Glyceryl Cocoate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Potassium Chloride, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Coco-Betaine, Disodium Edta, Citric Acid, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii Seedcake Extract, Parfum/fragrance.

 

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се