VICHY Purete Thermale Свеж гел за чистење на чувствителна кожа на лицето, 200 мл

VICHY Purete Thermale Свеж гел за чистење на чувствителна кожа на лицето, 200 мл
1.256,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030859C
favorite_border

Опис на производот

Откријте ја ефикасноста на чистењето со вода без да ја исушите кожата и да се чувствувате непријатно.

Ги отстранува нечистотиите и честичките од загадувањето. Ги ублажува проблемите предизвикани од калцитите од „тврдата“ вода.

  • За чувствителна кожа
  • Хипоалергено
  • Без парабени
  • Тестирано под дерматолошки надзор

Содржи Vichy термална вода. Збогатен со екстракт од билката моринга со својства против загадување, со додаток на технологијата „Amilite“ со помош на која се добива хидратантна пена - совршено ја чисти кожата од нечистотии (честички од загадување, прашина, вишок себум) и остава чувство на мекост и свежина.

Кожата е чиста, мазна, свежа и блескава.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water - Glycerin - Coco-Betaine - Sodium Cocoyl Glycinate - Peg-120 Methyl Glucose Dioleate - Sodium Chloride - Dipropylene Glycol - Lauric Acid - Triethanolamine - Moringa Pterygosperma Seed Extract - Phenoxyethanol - Caprylyl Glycol - Citric Acid - Tetrasodium Edta - Parfum / Fragrance.

Употреба: вмасирајте на влажна кожа на лицето. Избегнувајте го пределот околу очите. Исплакнете со вода. Во случај на контакт со очите, исплакнете веднаш со многу вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се