VICHY Slow Age Дневна нега која делува на знаците на стареење во самото настанување со СПФ 30, 50 мл

VICHY Slow Age Дневна нега која делува на знаците на стареење во самото настанување со СПФ 30, 50 мл
2.246,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042453C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Slow Âge се препорачува кај сите жени изложени на штетни влијанија од околината и кои сакаат да делуваат на постоечките знаци на стареење на кожата и да ја успорат нивната појава. 

  • За осетлива кожа
  • Хипоалергено
  • Со Vichy минерализирана термална вода
  • Без парабени

Кожата е моментално хидрирана и заштитена. Од ден во ден кожата е помазна, со подобрен тонус и млад здрав сјај. 

Избегнувајте го подрачјето околу очи.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Octocrylene, Glycerin, Homosalate , Ethylhexyl Salicylate, Bifida Ferment Lysate, Alcohol Denat, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Sucrose Tristearate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Silica, Tocopherol, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Synthetic Wax, Polysorbate 61, Cetyl Alcohol, Hdi/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Ci 17200 / Red 33, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499 / Iron Oxides, Stearic Acid, Dimethicone / Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethiconol, Triethanolamine, Parfum/Fragrance, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Myristic Acid, Sodium Benzoate, Palmitic Acid, Phenoxyethanol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate / Steareth-25 Methacrylate Crosspolymer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Ascorbyl Glucoside, Disodium Edta, Dipotassium Glycyrrhizate, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Scutellaria Baicalensis Extract / Scutellaria Baicalensis, Root Extract, Menthoxypropanediol, T-Butyl Alcohol - Poly C10-30 Alkyl Acrylate.

Употреба: нанесете секое утро како дневна крема.

Избегнувајте го подрачјето околу очите.

Slow Age дневниот флуид и нега содржат UV филтри кои можат да предизвикаат непријатност ако се нанесат преблиску до очната регија. За подрачјето околу очи ви препорачуваме да користите Slow Age производ за подрачје околу очи, посебно наменет за тој осетлив дел од лицето. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се