VICHY Slow Age Обновувачка и освежувачка ноќна крема и маска збогатена со кислород, 50 мл

VICHY Slow Age Обновувачка и освежувачка ноќна крема и маска збогатена со кислород, 50 мл
2.523,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042454C
favorite_border

Опис на производот

Прва ноќна нега и маска која е збогатена со кислород и ја обновува кожата изложена на негативните влијанија од околината. Подобрува клеточно дишење и регенерација на кожата од ноќ во ноќ. После будење: кожата е во потполност хидрирана и сјајна.

Од ноќ во ноќ, кожата се подобро се обновува, а брчките се намалени. 

  • Ја збогатува кожата со кислород и ја обновува
  • Ги намалува постоечките знаци на стареење (брчки, кожа без сјај, темни флеки и губиток на еластичност)
  • Хидрира, измазнува, воедначува тен и кожата ја прави сјајна
  • Погодна и за осетлива кожа
  • Хипоалергено
  • Без парабени
  • Дерматолошки испитана.

Кожата е збогатена со кислород, свежа е, мека и мазна. Од ноќ во ноќ, обновата на кожата е се подобра, а брчките ги снемува. 
Подобрено е дишењето на кожата и регенерацијата во текот на ноќта. 

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Dimethicone, Glycerin, Propylene Glycol, Niacinamide, Alcohol Denat, Dipropylene Glycol, Bifida Ferment Lysate, Caffeine, Sodium Chloride, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Tocopherol, Caramel, Sodium Benzoate, Adenosine, Phenoxyethanol, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Resveratrol - Parfum / Fragrance.

Употреба: две опции за подобра ефикасност:

  • Slow Âge ноќна крема: секоја вечер
  • Slow Âge ноќна крема: еднаш до два пати неделно нанесете го производот во тенок, изедначен слој и оставете да делува 10 минути пред кратка масажа. Отстранете го вишокот на производ со марамче и попрскајте со Vichy минерализирана термална вода.  

Избегнувајте го подрачјето околу очите при употреба како маска.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се