VICTORIA'S SECRET Amber Romance Спреј за тело, 250 мл

VICTORIA'S SECRET Amber Romance Спреј за тело, 250 мл
1.259,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050782C
favorite_border

Опис на производот

Сензуална мешавина од цреша и крем англаиз, обложена врз основа од сандалово дрво и ванила. Оваа миризлива нота содржи и свежи водени ноти како екстракт од лист на алое вера и смирувачка камилица.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, минерално масло (Paraffinum Liquidum, Hulie minerale), глицерин, парфем, цетил алкохол, глицерил стеарат, ПЕГ-100 стеарат, палмитинска киселина, стеаринска киселина, диметикон, метилпарабен, диазолидинил уреа, акрилати/С10-30 алкил акрилати кросполимер, пропилпарабен, натриум хидроксид, ВНТ, динатриум ЕДТА, токоферил ацетат, сок од лист на алое вера, малтодекстрин, бензил салицилат, кумарин, хексил цинамал, алфа-изометил јонон, линалол, цитронелол, лимонен.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се