VICTORIA'S SECRET Aqua Kiss Спреј за тело 250 мл

VICTORIA'S SECRET Aqua Kiss Спреј за тело 250 мл
1.259,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050783C
favorite_border

Опис на производот

Спреј за тело со арома на свежи водени ноти и цвет од маргаритка.

  • Горни ноти: гоџи бобинки, грејпфрут (розов), краставица
  • Срцеви ноти: диња (кивано), сапоте (саподила), лили, роза (сина), османтус
  • Основни ноти: алги (морски), килибар (бел), мошус

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: алкохол денат, вода, парфем, пропилен гликол, глицерин, екстракт од цвет од камилица, екстракт од лист од лист од алое вера, ППГ-26-бутет-26, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, етилхексил метоксицинамат, етилхексил салицилат, бутил метоксибензоилметан, бутилфенил метилпропионал, хидроксицитронелал, бензил салицилат, лимонен, цитронелол, линалол, цитрал, Blue 1 (CI 42090), Red 33 (CI 17200).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се