VICTORIA'S SECRET Romantic Спреј за тело 250 мл

VICTORIA'S SECRET Romantic Спреј за тело 250 мл
1.219,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051080C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Свежа и женствена миризлива нота, надополнета со освежувачка алое вера и смирувачка камилица. Се одликува со неверојатен спој на розови ливчиња, фрезија и засладен мошус. 

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: алкохол денат, вода, парфем, пропилен гликол, глицерин, ППГ-26-бутет-26, етилхексил метоксицинамат, бутил метоксибензоилметан, етилхексил салицилат, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, екстракт од цвет на камилица, екстракт од лист на алое вера, линалол, хексил цинамал, алфа изометил јонон, хидроксициронелал, лимонен, цитронелол, Red 33 (CI 17200), Yellow 5 (CI 19140), Violet 2 (CI 60730).

Мерки на претпазливост: Запаливо. Да се чува подалеку од пламен или топлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се