VITABIOTICS Diabetone, 30 капсули

VITABIOTICS DIABETONE ORIGINAL dijabet, djabetes, seker
VITABIOTICS Diabetone, 30 капсули
877,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
017865C
favorite_border

Опис на производот

Внимателно избалансираната експертска формула за поддршка на севкупното здравје и благосостојба на лицата со дијабет, која во себе вклучува 21 хранлива состојка и помага во регулирање на нивото на шеќер во крвта.
Diabetone® е единствен производ поддржан и докажан со спроведено двојно слепо клиничко испитување на University of Reading  во Обединетото Кралство.  

Секоја Diabetone® во себе содржи:

 • Хром кој помага во одржување на нормално ниво на гликоза во крвта.
 • Витамин В6 кој придонесува за нормален протеински и гликоген метаболизам.
 • Витамин Б1 кој го поддржува нормалното функционирање на нервниот систем.
 • Цинк кој допринесува за нормален метаболизам на макронутриенти.
 • Магнезиум, ниското ниво на магнезиум во ткивото предизвикува ретинотопија и исхемично срцево заболување кај дијабетичарите
 • Фолна Киселина која го намалува нивото на хомоцистеин во плазмата, како и нивото на триглицериди, VLDL и LDL холестерол и активности на HDL.
 • Л-карнитин кој помага во складирањето и зголемувањето на оксидацијата на гликозата во организмот, како и во самиот внес на гликоза.
 • Недостатокот на Витамин Ц ја намалува толеранцијата на гликоза и може да биде значаен фактор за развојот на дијабетесот.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Diabetone Таблетите:

 • Не содржат вештачки бои
 • Не содржат лекови ниту хормони
 • Не содржат глутен
 • Не содржат конзерванси
 • Не содржат сол ниту квасец
 • Не содржат лактоза или додаден шеќер
 • Не се тестирани на животни

Употреба: една таблета на ден заедно или веднаш по главниот оброк со полна чаша вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се