VITABIOTICS Feroglobin B12, 30 капсули

VITABIOTICS Feroglobin capsules iron, folic acid, vitamin B12, B6, zinc kapsuli zelezo, folna vitamin cink
VITABIOTICS Feroglobin B12, 30 капсули
813,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
008143C
favorite_border

Опис на производот

Напредна формула на железо со систем на продолжено ослободување, која во себе вклучува и витамин Б6, Б12, фолна киселина, бакар и цинк.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

  Една капсула содржи: % RDA*
Железо (како Фумарат) 24 мг 171
Цинк 12 мг 120
Бакар 2000 мкг 200
Фолна киселина 500 мкг 250
Витамин Б12 10 мкг 400
Витамин Б6 5 мг 357

*препорачано дневно дозирање

  • Нема вештачки бои
  • Без глутен
  • Без конзерванси
  • Без масти, сол или квасец
  • Feroglobin капсулите не се тестирани на животни

Употреба: една капсула дневно по оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се