VITABIOTICS Feroglobin B12 Сируп, 200 мл

VITABIOTICS FEROGLOBIN B12 liquid iron zinc b complex 200ml zelezo, cink
VITABIOTICS Feroglobin B12 Сируп, 200 мл
816,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
011263C
favorite_border

Опис на производот

Течна формула на железо, витамини и минерали идеална за лицата кои имаат проблем со голтање на таблети или капсули, која е наменета за бебиња и мали деца на возраст од 1 година па нагоре.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав:

  Доза од 10 мл содржи: % NRV*
Витамин Ц 20 мг 25
Тиамин (витамин Б1) 8 мг 727
Рибофлавин (витамин Б2) 2 мг 143
Ниацин (витамин Б3) 16 мг 100
Витамин Б6 4 мг 286
Фолна киселина 300 мкг 150
Витамин Б12 (како цијанокобаламин) 10 мкг 400
Пантотенска киселина 4 мг 67
Калциум глицерофосфат 20 мг /
Железо 14 мг 100
Цинк  10 мг 100
Бакар 500 мкг 50
Манган 0.5 мг 25
Јод 80 мкг 53
Лизин 80 мг /
Мед 200 мг /
Екстракт од слад 1000 мг /

*Референтна вредност на хранливите материи

  • Погоден за вегетаријанци
  • Нема масло од кикирики
  • Нема вештачки бои
  • Без алкохол
  • Без лактоза или квасец
  • Feroglobin Liquid не е тестиран на животни.

Употреба:

  • Деца (3-6 години):

1/2 кафена лажичка двапати дневно.

  • Деца (7-12 години):

1 кафена лажичка 1-2 пати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се