VITABIOTICS Immunace Original, 30 таблети

VITABIOTICS Immunace highly effective antioxidants antioksidanti, imun sistem vitamini minerali
VITABIOTICS Immunace Original, 30 таблети
1.000,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054276C
favorite_border

Опис на производот

Immunace Original ги содржи сите витамини и минерали неопходни за правилно функционирање на имунолошкиот систем. Голема доза на витамин Д (10 мкг, 200% од препорачаната дневна доза), 150 мг витамин Ц, 15 мг цинк и 180 (г (327% PU) селен ја формираат оптималната комбинација што укажува на се повеќе истражувања е важно за правилен одговор на имунолошкиот систем со текот во време на епидемии.

Immunace Original со само една таблета на ден ги обезбедува сите хранливи материи за кои има недвосмислен доказ за важноста за нормалното функционирање на имунолошкиот систем.

Immunace Original содржи и витамин К, кој придонесува за нормално згрутчување на крвта. Проблеми поради формирање на згрутчување на крвта се забележани кај поголем број пациенти, дури и помлади возрасни групи, позитивни за новиот коронавирус.

Во прилог на витамини и минерали, овој производ содржи потпорни аминокиселини и биофлавоноиди. Аминокиселината Л-цистеин во комбинација со витамин Д значително влијае на соодветното ниво на 25 OH вредности (статус на витамин Д) во крвта и ги намалува воспалителните процеси.

Immunace Original е додаток во исхраната формулиран врз основа на релевантно истражување за влијанието на одредени микроелементи, витамини и минерали, врз функцијата на имунолошкиот систем.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Употреба: земете една таблета дневно со оброк. Пијте со вода или некој друг пијалок. Не џвакајте ги таблетите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се