VITABIOTICS Jointace Collagen, 30 таблети

Vitabiotics Jointace Collagen glucosamine chondroitin vitamin D, C, E, B12, minerals & ginger glukozamin hondroitin vitamin mineral kolagen
VITABIOTICS Jointace Collagen, 30 таблети
1.172,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
021745C
favorite_border

Опис на производот

Хранлива поддршка за јаки и отпорни зглобови која во себе го вклучува дејството на колаген тип II, глукозамин сулфат, хондроитин сулфат, витамин Д, витамин Ц, витамин Е, витамин Б12, цинк, фолна киселина, бакар, манган, селен и екстракт од корен од ѓумбир.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:

  Две таблети содржат: % RDA*
Колаген (тип II комплекс) 300 мг /
Глукозамин сулфат  1000 мг /
Хондроитин сулфат 100 мг /
Витамин Д (како Д3 800 ИЕ) 20 мкг 400
Витамин Ц 60 мг 75
Фолна киселина    400 мкг 200
Витамин Б12 20 мкг 800
Цинк 10 мг 100
Бакар 1000 мкг 100
Манган 4 мг 200
Селен 120 мкг 218
Витамин Е 40 мг 333
Екстракт од корен од ѓумбир 80 мг /

*Препорачана дневна доза

Употреба: две таблети дневно со главниот оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се