VITABIOTICS Neurozan Original, 30 таблети

Vitabiotics Neurozan Original Feed Your Mind with iron, zinc, iodine zelezo, jod, cink
VITABIOTICS Neurozan Original, 30 таблети
1.240,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
046495C
favorite_border

Опис на производот

Напредна формула за оптимални мозочни перформанси.

Во себе содржи екстракт од гинко билоба, 5-хтп, л-аргинин, л-глутамин, л-глутатион, коензим Q10, фосфатидилсерин, фосфатидилхолин, бета каротен и плус 18 други хранливи компоненти кои синергистички делуваат во потхранување на нервниот систем.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:

  Една таблета содржи: %NRV*
Екстракт од гинко билоба 120 мг /
5-хтп 20 мг /
Л-аргинине 40 мг /
Л-глутамин 10 мг /
Л-глутатион 5 мг /
Коензим Q10 10 мг /
Фосфатидилхолин 10 мг /
Фосфатидилсерин 10 мг /
Бета-каротен 2 мг /
Витамин Д (како Д3 1000 ИЕ) 25 мкг 500
Витамин Е (природен извор) 36 мг 300
Витамин Ц 80 мг 100
Витамин Б1 (тиамин) 25 мг 2273
Витамин Б2 (рибофлавин) 3 мг 214
Витамин Б3 (ниацин) 32 мг 200
Витамин Б6 10 мг 714
Фолна киселина 400 мкг 200
Витамин Б12 100 мкг 4000
Пантотенска киселина 36 мг 600
Магнезиум 75 мг 20
Железо 8 мг 57
Цинк 15 мг 150
Бакар 250 мкг 25
Манган 2 мг 100
Селен 110 мкг 200
Хром 40 мкг 100
Јод 150 мкг 100

*Референтна вредност на хранливите материи

Употреба: една таблета дневно со главниот оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се