VITABIOTICS Osteocare, 30 таблети

VITABIOTICS Osteocare, 30 таблети
465,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000069C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Број 1 Британски производ кој помага во одржување на цврсти коски, со идеален сооднос на калциум, магнезиум, цинк и витамин Д.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:

Две таблети содржат: 

  Две таблети содржат: *RDA
Витамин Д 5 мкг 100
Калциум  800 мг 100
Магнезиум 300 мг 80
Цинк 10 мг 100

*препорачано дневно дозирање

  • Без лактоза, без шеќер и глутен
  • Без конзерванси
  • Без сол и квасец
  • Osteocare не е тестиран на животни

Употреба: две таблети дневно со главниот оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се