VITABIOTICS Osteocare Original, 30 таблети

vitabiotics osteocare original calcium, magnesium, vitamin d, zinc 90 tablets  kalcium magnezium vitamin d cink
VITABIOTICS Osteocare Original, 30 таблети
622,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
000069C
favorite_border

Опис на производот

Број 1 Британски производ кој помага во одржување на цврсти коски, со идеален сооднос на калциум, магнезиум, цинк и витамин Д.

Osteocare Original е бр.1 формула за здравјето на коските во Обединетото Кралство и е научно развиена врз основа на најновите истражувања за да обезбеди богат извор на калциум и кофактори, вклучувајќи витамин Д кој помага со нормална апсорпција на калциум во организмот.

Osteocare Original содржи Д3 форма на витамин Д. Витаминот Д3, исто така познат како холекалциферол, која е форма на витамин Д, произведенa од страна на кожата изложена на сончева светлина. Д3 е најпосакувана форма на витаминот Д, бидејќи е специфична форма создадена во телото на човекот и затоа е многу поефикасна од Д2 којa се наоѓа во некои суплементи.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:

Две таблети содржат: 

  Две таблети содржат: *RDA
Витамин Д 5 мкг 100
Калциум  800 мг 100
Магнезиум 300 мг 80
Цинк 10 мг 100

*препорачано дневно дозирање

  • Без лактоза, без шеќер и глутен
  • Без конзерванси
  • Без сол и квасец
  • Osteocare не е тестиран на животни

Употреба: две таблети дневно со главниот оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се