VITABIOTICS Perfectil, 30 таблети

VITABIOTICS Perfectil triple active skin, hair, nails koza kosa nokti
VITABIOTICS Perfectil, 30 таблети
717,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
000706C
favorite_border

Опис на производот

Тројна формула за здрава кожа, коса и нокти која во себе вклучува екстракт од семки од грозје, бета-каротен, Л-цистеин, плус 19 останати хранливи компоненти кои помагаат во намалување на опаѓање на косата, ги зацврстуваат ноктите и ја обновуваат кожата.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:

Активна супстанца 1 таблета
Магнезиум 75 мг
Витамин Ц 60 мг
Железо 12 мг
Цинк 15 мг
Витамин Е 40 мг
Ниацин 18 мг
Тиамин 8 мг
Мешани каротеноиди од природно потекло 2 мг
Пантотенска киселина 40 мг
Витамин Д3 5 мкг
Бакар 1 мг
Рибофлавин 4 мг
Фолна киселина 500 мкг
Јод 200 мкг
Биотин 45 мкг
Селен 100 мкг
Хром 50 мкг
Витамин Б6 10 мг
Витамин Б12 9 мкг
Манган 0.5 мг
Л-цистин 10 мг
Екстракт од семе од грозје /

Помошни супстанции: микрокристална целулоза, дибазен калциум фосфат, хидроксипропил метилцелулоза

Употреба: една таблета дневно, после главниот оброк. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се