VITABIOTICS Perfectil Макс, 56 таблети + 28 капсули

VITABIOTICS Perfectil max maximum support skin, hair, nails kosa nokti koza maksimalna poddrska
VITABIOTICS Perfectil Макс, 56 таблети + 28 капсули
1.778,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
054159C
favorite_border

Опис на производот

Perfectil® Max е научно формулирана врвна формула со сеопфатен опсег на хранливи материи за вашата кожа, коса и нокти.

  • Со биотин, цинк и селен кои придонесуваат за нормална кожа, коса и нокти
  • Вклучува специјализирани капсули Nutri-dermal™, насочени кон дополнителна поддршка за здравјето на кожата

Perfectil® Max обезбедува врвна поддршка за убавина, за жени кои бараат максимална хранлива поддршка за нивната кожа, коса и нокти. Убавината навистина е длабока во кожата, а она што го внесувате во вашето тело има огромно влијание врз вашето внатрешно здравје и вашиот надворешен изглед.

Пакување: 56 таблети + 28 капсули

Содржина

Состав:

  Една таблета содржи:
Бета каротен 1 мг
Витамин Д3 10 мкг
Витамин Е 20 мг
Тиамин (Витамин Б1) 4 мг
Рибофлавин (Витамин Б2) 2 мг
Витамин Б6 5 мг
Витамин Б12 10 мкг
Фолна киселина 200 мкг

Биотин

75 мкг
Ниацин (Виатмин Б3) 9 мг
Витамин Ц 40 мг
Пантотенска киселина 20 мг
Железо 7 мг
Цинк 7.5 мг
Магнезиум 37.5 мг
Манган 1 мг
Јод 100 мкг
Бакар 0.5 мг
Селен 82.5 мкг
Хром 20 мкг
Л-Цистеин 15 мг
Екстракт од семки од грозје 7.5 мг
Метил сулфонил метан 100 мг
Калциум 200 мг
Л-метионин 15 мг
Коензим Q10 2.5 мг
Цитрусни биофлавоноиди 7.5 мг
Екстракт од коњско опавче 100 мг

 

  Една капсула содржи:
Омега 3 (Рибино масло) 300 мг
Обезбедува:  
ДХА 133 мг
ЕПА 28 мг
Лутеин 6 мг
Ѕвездасто масло 200 мг
Масло од семки од црна рибизла 50 мг
Ликопен 6 мг
Коензим Q10 5 мг
Биотин 105 мкг

 

Употреба: земајте две таблети дневно, плус една капсула дневно со вашиот главен оброк, со полна чаша вода или студен напиток.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се