VITABIOTICS Ултра витамин Б-комплекс, 60 таблети

vitabiotics ultra Vit b complex b kompleks
VITABIOTICS Ултра витамин Б-комплекс, 60 таблети
389,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053726C
favorite_border

Опис на производот

Витамините се супстанции кои се витални за одржување на нормалните телесни функции. Повеќето од луѓето обезбедуваат доволни количини од овие супстанции преку исхраната, но извесен број страдаат од нивни недостаток.

Ultra Vitamin B Complex е граничен производ кој содржи комплекс на витамини од групата Б, неопходни за нормално одржување на физиолошките и метаболни процеси во организмот. Витамините од групата Б поволно делуваат на функцијата на кожата и слузокожата, нервниот, кардиоваскуларниот и имунолошкиот систем.

Ultra Vitamin B Complex таблетите допринесуваат за:

 • Ефикасноста на енергетскиот метаболизам
 • Ублажување на заморот и исцрпеноста
 • Допринесуваат во ефикасноста на процесот на еритропоеза
 • Допринесуваат во одржување на нормалните психолошки и ментални функции
 • Го намалуваат ризикот за нутритивен дефицит предизвикан од различни фактори (намалена апсорпција на Б витамини на пр. поради подолга употреба на антибиотици, разни диети и др.)
 • Неопходни се кај секојдневното консумирање на алкохол
 • Допринесуваат во ефикасноста на спортистите и рекреативците, како и виталноста кај здравите лица

Ultra Vitamin B Complex ги вклучува сите осум есенцијални витамини Б кои играат навистина извонредна улога во телото, неопходни за одржување на целокупното здравје, вклучително и здравјето на косата и кожата, како и нормален нервен систем.

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав: 1 таблета содржи:

Ниацин (Витамин Б3) 16 мг
Тиамин (Витамин Б1) 5 мг
Витамин Б12 50 мкг
Витамин Б6 5 мг
Пантотенска киселина 6 мг
Рибофлавин (Витамин Б2) 1.4 мг
Фолна киселина 200 мкг
Биотин

25 мкг

 

 • Не содржат квасец, лактоза и глутен
 • Не содржат вештачки бои
 • Соодветни за вегетаријанци и вегани

Употреба:

 • Возрасни: една до две таблети дневно, по оброк со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се