VITABIOTICS Visionace, 30 таблети

VITABIOTICS Visionace, 30 таблети
900,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
010526C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Напредна поддршка за здрави очи и добар вид која во себе вклучува 23 хранливи компоненти вклучувајќи цитрусни биофлавоноиди, екстракт од боровинка плус лутеински естри кои заедно синергистички делуваат во подобрување на состојбата на очите. Идеален производ за лицата кои повеќе време поминуваат пред компјутер, како и за оние кои носат леќи.

  • Со бавно разложување, нежен за стомакот

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:

Природно мешани каротеноиди 3 мг
Цитрус биофлавоноиди 15 мг
Екстракт од боровинка 60 мг
Лутеин (Lutein Esters) 8 мг
Витамин A (1000 ИЕ) 300 мкг
Витамин Д (како Д3 100  ИЕ) 2.5 мкг
Витамин Е 60 мг
Витамин Ц 150 мг
Витамин Б1 (тиамин) 12 мг
Витамин Б2 (рибофлавин) 4.8 мг
Витамин Б3 (ниацин) 18 мг
Витамин Б6 10 мг
Фолна киселина 400 мкг
Витамин Б12 9 мкг
Пантотенска киселина 20 мг
Магнезиум 60 мг
Железо 6 мг
Цинк 15 мг
Бакар 1000 мкг
Манган 4 мг
Селен 150 мкг
Хром 50 мкг
Јод 100 мкг
  • Нема вештачки бои
  • Без глутен
  • Без конзерванси, сол, квасец и лактоза
  • Соодветен за вегетаријанци
  • Visionace не е тестиран на животни

Употреба: една таблета дневно, заедно со главниот оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се