VITABIOTICS Wellkid Мултивитамински сируп за деца, 150 мл

VITABIOTICS Wellkid multi vitamin liuid 15 vitamins & minerals suspenzija so vitamini i minerali
VITABIOTICS Wellkid Мултивитамински сируп за деца, 150 мл
935,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054162C
favorite_border

Опис на производот

 • Формулирано за деца од 4-12 години
 • Лесен начин да ја надополните исхраната на вашето дете со 15 важни хранливи материи
 • Со јод кој придонесува за нормален раст кај децата
 • Вклучува витамини А, Ц и Д
 • Природен вкус на портокал кој децата го сакаат
 • Погоден за вегетаријанци
 • Од британската компанија за витамини бр.1

WellKid Multi-vitamin е сеопфатна внимателно избалансирана формула, произведена да ги поддржи специфичните потреби на децата, со целосен опсег од 15 хранливи материи, плус швајцарски алпски слад, за да го обезбеди нутритивниот внес на вашето дете.

Се препорачува при:

 • Недоволно внесување на витамини и минерали преку исхраната (неправилна, недоволна исхрана)
 • При исхрана сиромашна со витамини и минерали во зимските месеци
 • При недостаток на апетит, премореност и склоност кон инфекции
 • При лекување со антибиотици
 • При зголемени рекреативни физички активности

Со одличен природен вкус на портокал.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав:

  Содржина во 5 мл:
Витамин А 200 мкг
Витамин Д3 10 мкг
Витамин Е 5 мг
Витамин Ц 12 мг
Тиамин (Витамин Б1) 0.70 мг

Рибофлавин (Витамин Б2)

0.80 мг
Ниацин (Витамин Б3) 8 мг
Витамин Б6 0.80 мг
Фолна киселина 100 мкг
Витамин Б12 2.50 мкг
Пантотенска киселина 2 мг
Железо 5 мг
Јод 40 мкг
Цинк 4 мг
Бакар 0.15 мг
Екстракт од слад 500 мг

 

Не содржи: вештачки засладувачи, бои или ароми. Не содржи алкохол, лактоза и квасец, не содржи млечни производи. Не е тестиран на животни.

Погоден за вегетаријанци.

Употреба:

 • Деца од 4-10 години: една кафена лажичка (5 мл) на ден, после оброк
 • Деца од 10-12 години: две кафени лажички (10 мл) на ден, после оброк

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се