VITALIA Фит&Актив мусли, 650 г

VITALIA Фит&Актив мусли, 650 г
210,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
002998C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Муслите Фит&Aктив на Виталиа се стручно креирана рецептура од врвни компоненти, кои се истакнуваат со својот богат нутритивен профил давајќи ви полна енергија за активен ден. Фит актив муслите претставуваат оригинална мешавина од житни снегулки (овесни, оризови и пченкарни), 25% овошје – суво грозје, слива и кајсија и 6% семки од сончоглед, лен и тиква.

  • Сувото грозје изобилува со растителни влакна, калциум и железо, а исто така може до го замени шеќерот во исхраната
  • Сливата содржи Витамин Ц, Витамин Б6, Витамин Е, Бета каротен
  • Кајсијата содржи каротини витамин Б, фолна киселина, витамини Е и Ц. Од минералите содржи калиум и калциум
  • Мешавината семиња од тиква, лен и сончоглед природно е богата со диетални влакна, железо, витамин Б1, калциум, магнезиум и фосфор

Создадете здрава навика денот да Ви започне со оброк од мусли (комбинација на житни снегулки, овошје и семиња) кои потопени со млеко ќе ви обезбедат здрав и лесен оброк полн со енергија.

Муслите Фит&Актив се без додаток на шеќер што го прави овој продукт да биде погоден оброк за дијабетичари.

Нето-тежина: 650 г

Содржина

Состав: житарици (овесни снегулки, експандиран ориз и пченкарни снегулки (пченка, сол, јачменов слад, емулгатор: соин лецитин), овошје (суво грозје, кајсија, слива), семиња 6(сончоглед, тиква, лен).

Алергени: производот содржи глутен и соја, може да содржи траги од јаткасто овошје и сусам.

Употреба: лесна и брза подготовка: 4 лажици од муслите (55 г) се потопуваат во 200 мл млеко или јогурт, и оставете ги да отстојат 10 мин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се