VITALIA Ѓумбир во прав, 100 г

VITALIA Ѓумбир во прав, 100 г
117,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
004224C
favorite_border

Опис на производот

Ѓумбирот претставува ароматичен зачин и природен лек против широк спектар на заболувања. Доколку сакате преку храната да го згреете телото и да ја подобрите циркулацијата препорачливо е да го пробате ѓумбирот и тоа консумирајќи напиток или грицкајќи коцки од ѓумбир.

Гингеролот присутен во ѓумбирот ја подобрува циркулација и го поттикнува согорувањето на мастите и калориите, со тенденција да Ве згрее и да Ве ослободи од вишокот килограми.

Истотака се користи како лек против главоболки, настинки и болки во желудник. Ја подобрува менталната будност, перцепцијата, помнењето, има антикоагулантно дејство и го олеснува дишењето и искашлувањето.

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Употреба:

Ѓумбирот се конзумира како чај за загревање или како вкусен зачин во варива и супи. Чајот од ѓумбир се подготвува мошне едноставно: ½ кафено лажиче ѓумбир во прав се прелева со 150 мл врела вода, се остава да стои 15 минути, се процедува и пие голтка по голтка 2- 3 пати во денот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се