VITALIA Imagine Бар со солен карамел и путер од кикирики, 35 г

VITALIA Imagine Бар со солен карамел и путер од кикирики, 35 г
35,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048817C
favorite_border

Опис на производот

Замислете море од можности. Животна авантура. Вкус кој останува со вас.
Imagine бар со солен карамел е повеќе од само ужина.
Крцкави кикирики, свиленкаст путер од кикирики, слатка карамела и малку сол за комплетна ужина.
Нурнете во светот на здравјето со повеќе од 40% цели јатки, богатство од растителни влакна и само 5 грама шеќер.

Без разлика дали ви треба енергија помеѓу оброците или едноставно имате желба за нешто слатко, а здраво, овој микс од кикирики и карамел е идеалното решение.

Нето-тежина: 35 г

Содржина

Состав: кикирики 46%, путер од кикирики 20%, оризов сируп, агаве сируп, екструдиран ориз, протеински екструдат, коцки карамел 3% (шеќер, какао путер, млеко во прав, сурутка, путер, сол, емулгатор: сончогледов лецитин, арома), овесни снегулки, омекнувач глицерол, готварска сол, арома.

Алергени: производот содржи глутен, кикирики и млеко. Може да содржи траги од јаткасто овошје, соја и сусам.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се