VITALIA Интегрален таан, 360 г

VITALIA Интегрален таан, 360 г
240,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
010737C
favorite_border

Опис на производот

Таанот е природен производ подготвен според традиционален рецепт од висококвалитетен македонски сусам, без додаток на масло и адитиви.

Има одлична хранлива и енергетска вредност. Tаанот има изразени диететски и терапевски својства.

Таанот е богат со протеини, витамини: А, Е, Б1, Б2, Б3, и минерали: Ca, Fe, P, Na, K. Помага за нормализирање на крвниот притисок, намалување на холестеролот како и при бронхијални заболувања.

Не содржи шеќер – погоден за дијабетичари.

Нето-тежина: 360 г

Содржина

Употреба: најдобро е да се консумира пред јадење, чист или со мед во сооднос 1:1.

Препорачана доза: за возрасни 1 супена лажица, а за деца 1 кафена лажица 2-3 пати дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се